Domy na wodzie to bardzo popularne rozwiązanie na własne m w Europie Zachodniej, niemniej w ostatnim czasie zyskujące popularność w naszym kraju.

Kto z nas nie chciałby mieć domu czy mieszkania z widokiem na wodę? Kojący szum wody, zmieniający się zgodnie z kalendarzem widok z oknem, czasem świeża ryba złowiona na kolację. Te aspekty powodują, że na polskich akwenach pojawia się coraz więcej domów na wodzie. Poniżej prezentujemy subiektywny przegląd najciekawszych rozwiązań z kraju i ze świata.

Projekt „Pływający dom na wodzie” (the Aqua Floathome) został stworzony przez Steeltec37, z myślą o ucieczce od zatłoczonego środowiska miejskiego. Znajduje się w Niemczech. Architekci uważają, że w pływającym domu można poczuć wolność oraz bliskość z naturą dzięki przejrzystości i harmonii wody. Nowoczesny i wyjątkowy wygląd nadaje zakrzywiony dach, stworzony w kształcie żagla. Niezatapialne pontony zapewniają bezpieczeństwo życia na wodzie.Projekt „Modern Boat” czyli „Nowoczesna łódź” pełni funkcję wodnego domu i jest zlokalizowany w Niemczech. Ten niesamowity dom wyposażony jest w kuchnię, łazienkę, WC, salon i pokój. Olbrzymie specjalne okna otwierają się w kierunku wody tuż przed jego mieszkańcami, dając poczucie wyjątkowego spotkania z naturą. Barkę można wynająć w Berlinie.Ta nowoczesna dwupoziomowa konstrukcja z drewna to Kanadyjska „Muskoka Boathouse”. Pływający dom zaprojektował architekt Christopher Simmonds. Położony na końcu zatoki pływający dom pośredniczy z jeziorem oraz lasem, pozostając w ścisłym sąsiedztwie z naturą.Curved Floating House, czyli zakrzywiony pływający dom to własność Fennella Residence, projektantem jest Robert Harvey Oshatz. Powstał w 2005 roku.Pierwszy dom na wodzie w Polsce. Ma 250 m2, pełne wyposażenie i jest obiektem całorocznym. Kamil Zaremba jest właścicielem i pomysłodawcą pierwszego Domu Na Wodzie (DNW) w Polsce. Urzeczywistnienie tego marzenia trwało aż 6 lat. W październiku 2012 roku zakończono budowę. Dom zacumował w okolicach Mostu Grunwaldzkiego we Wrocławiu.Nowoczesny, w pełni komfortowy dom na wodzie „Theysayboat”. Mieszkanie na łodzi zostało zaprojektowane przez czeskiego projektanta Milana Řídke. Wyróżnia się ciekawym kształtem bryły o zaokrąglonych rogach. Na górze znajduje się oszklona sypiania, by i tam można było podziwiać widoki, obok znajduje się jacuzzi, na dole pokój, kuchnia i łazienka.Pływający dom De Omval został zaprojektowany w 2010 roku przez + 31ARCHITECTS. Konstrukcja posiada bardzo nowoczesny wygląd. Jego lokalizacja to : Omval 4, Amsterdam, Holandia. Na dachu znajduje się taras.Pierwszy bydgoski dom na wodzie. Floodule to dom nowej generacji, stworzony z oddzielnych modułów pływających, ich liczba i konfiguracja zależy od indywidualnych projektów. Wykonany jest z płyt kompozytowych, które charakteryzują się wysokim stopniem izolacji termicznej oraz akustycznej. Ponadto konstrukcja jest ognioodporna i wodoodporna, jest również niepodatny na sól oraz korozję.

MG

Fundacja Region Plus

Fundacja Region Plus jest organizacją pozarządową o statusie organizacji pożytku publicznego, zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000657818.

 

Celem Fundacji REGION PLUS jest szerzenie świadomości ekologicznej w społeczeństwie oraz dobrych praktyk w zakresie zrównoważonego rozwoju i jakości podnoszenia życia mieszkańców w obszarach miejskich. Fundacja realizuje swoje cele m.in. poprzez działanie na rzecz ochrony środowiska, prowadzenie działalności szkoleniowej, edukacyjnej i informacyjnej w tym zakresie, organizację konferencji, seminariów umożliwiających wymianę doświadczeń pomiędzy samorządowcami, środowiskami naukowymi i biznesem społecznie odpowiedzialnym.

 

Zadzwoń do nas:

tel./fax 52 581 00 56

tel. 52 356 95 99

kom. 602 343 748

Napisz do nas

biuro@ecometropolis.eu

Napisz do nas, odpowiadamy w przeciągu 24 godzin.